Kulübümüz bünyesinde bulunan Rüzgâr Günleri etkinliği 2010 yılından itibaren her yıl gerçekleşmekte olup, sektörden önemli isimlerin katıldığı aynı zamanda aracımızın ve kulübümüzün tanıtımının yapıldığı çok yönlü bir etkinliktir. Temel amacı, öğrenci ve katılımcıların rüzgâr ve enerji sektörü başta olmak üzere birçok sektörden gelen başarılı isimlerin bilgi ve tecrübelerini katılımcılara aktarmaktır. Bu bilgi paylaşımı bir konferanstan ziyade sektör temsilcilerinin, akademisyenlerin ve katılımcıların bizzat dahil olabildikleri interaktif bir panel edasıyla geçmektedir.

“Rüzgâr Günleri’nin” ikinci temel gayesi, giderek bozulan ekolojik çevrenin tahribatına sebep olan tükenebilir enerji kaynaklarının yerine yenilenebilir enerji kullanımı ve önemi konusunda farkındalık yaratmaktır.

Teknik bilgimizi kullanarak yaptığımız aracımızın yanında bu tür sosyal etkinlikler düzenleyerek, kulübümüzün sadece teknik anlamda değil aynı zamanda sosyal anlamda da gelişmesine katkı sağlıyor ve sadece mühendis değil sosyal bir mühendis yetiştirme konusunu kendimize gaye ediniyoruz. Rüzgâr Enerjisi Kulübü’nün multidisipliner ve sosyal mühendis yetiştirme yaklaşımı bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de başarılı mühendislerin oluşmasına katkı sağlayacaktır.